29 Mayıs Mitingi Öncesi Bölge Toplantıları Güney İlleri ve Doğu-Güneydoğu İlleri Tabip Odaları ile Devam Etti | AJANS POLİTİK

             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    EKONOMİ    |    GIDA-TARIM-HAYVANCILIK    |    SAĞLIK    |    KÜLTÜR SANAT    |    SPOR


29 Mayıs Mitingi Öncesi Bölge Toplantıları Güney İlleri ve Doğu-Güneydoğu İlleri Tabip Odaları ile Devam Etti


“Emek Bizim Söz Bizim, Sağlık Hepimizin” başlıklı 29 Mayıs Ankara Mitingi hazırlıkları kapsamında Güney İlleri Tabip Odaları ve Doğu-Güneydoğu İlleri Tabip Odaları bölge toplantıları 18 Mayıs 2022 tarihinde çevrimiçi yapıldı.

 

Güney İlleri Tabip Odaları Bölge Toplantısı’na Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi II. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten ve Genel Sekreteri Prof. Dr. Vedat Bulut ile Adana, Adıyaman, Gaziantep-Kilis, Hatay ve Mersin tabip odaları yöneticileri ve aktivistleri katıldı.

Doğu-Güneydoğu İlleri Tabip Odaları Bölge Toplantısı’na ise TTB Merkez Konseyi üyeleri Dr. Halis Yerlikaya ve Dr. Onur Naci Karahancı ile Ağrı, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Şırnak, Van-Hakkari tabip odaları yöneticileri ve aktivistleri katıldı.

Toplantılar tabip odalarının yeni yönetimlerinin tanışmasıyla başladı. Daha sonra ise merkezi ve yerel düzeylerde miting hazırlıkları ile bölgeden mitinge katılım üzerine bilgilendirme ve değerlendirmeler yapıldı. “Emek Bizim Söz Bizim” eylem sürecinin özetlenmesinin ardından 10 acil talebi içeren imza kampanyasının ve 29 Mayıs Mitingi’nin önemi vurgulandı. Merkez Konseyi üyeleri mitinge ilişkin teknik ayrıntıları aktarırken; tabip odaları yöneticileri iç dinamikleri çerçevesinde sağlık emek-meslek örgütleri ile yaptıkları çalışmaları anlattı. Sağlıklı bir gelecek için 29 Mayıs’ta Ankara’da yapılacak “Emek Bizim Söz Bizim, Sağlık Hepimizin” mitinginin önemine dikkat çekilen toplantılar, miting çağrısının güçlendirilmesi vurgusu ile sona erdi.

 

Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

ajanspolitik.com | Kurumsal Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
ajanspolitik.com © Copyright 2013-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA