4. ARTİSTİK CİMNASTİK DÜNYA KUPASI (WORLD CHALLENGE CUP) MERSİN’DE | AJANS POLİTİK

             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR


4. ARTİSTİK CİMNASTİK DÜNYA KUPASI (WORLD CHALLENGE CUP) MERSİN’DE


Spor Kenti Mersin, dördüncü kez Artistik Cimnastik Dünya Kupasına (World Challenge Cup) ev sahipliği yapacak.

 

Uluslararası Cimnastik Federasyonu 2021 Faaliyet programında yer alan ve 10 - 12 Eylül 2021 tarihleri arasında Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Çek Cumhuriyeti, Güney Kıbrıs, Hırvatistan, İsviçre, İtalya, Kanada, Letonya, Litvanya, Macaristan, Moğolistan, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Şili, Türkiye, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan 23 ülkeden 30 kadın, 63 erkek olmak üzere toplam 93 sporcunun mücadele edeceği “Artistik Cimnastik Dünya Kupası” (World Challenge Cup) Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Cimnastik Salonu’nda yapılacak.

Türkiye, Artistik Cimnastik Dünya Kupasına bu yıl dördüncü kez 10-12 Eylül 2021 tarihlerinde Mersin’in ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu önemli organizasyonda Ülkemizi erkeklerde Mustafa Arca, Yunus Emre Gündoğdu, Sercan Demir, Kerem Şener, Mehmet Ayberk Koşak, Şevket Yıldız, Hamza Şamil Yılmaz,  Onur Çelik, Bora Tarhan ve Hasan Bulut temsil ederken, kadınlarda ise Göksu Üçtaş Şanlı, Nazlı Savranbaşı, Cemre Kendirci, Sevgi Saygı Kayışoğlu ve Bilge Tarhan temsil edecek.

Spor Kenti Mersin’in bu önemli organizasyona hazır olduğunu belirten Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Artistik Cimnastik Dünya Kupası'na bu yıl dördüncü kez ev sahipliği yapmaya hazırlanıyoruz. 2013 Akdeniz Oyunlarından buyana Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından İlimize kazandırılan birbirinden devasa tesislerimizde Ulusal ve Uluslararası birçok Organizasyona Spor Kenti Mersin kimliğiyle ev sahipliği yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. 17-20 Aralık 2020 tarihlerinde 15 ülkeden kadın erkek 90 sporcunun katılımıyla ev sahipliğini yaptığımız Avrupa Cimnastik Şampiyonası’ndan sonra, 10-12 Eylül 2021 tarihleri arası 23 ülkeden 93 sporcunun mücadele edeceği Artistik Cimnastik Dünya Kupası (World Challenge Cup) için hazırlıklarımızı tamamladık. Bu organizasyonun ilimizde yapılmasında emeği geçen sayın valimiz Sayın Ali İhsan Su başta olmak üzere, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen'e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm sporculara başarılar diliyorum.” dedi.

 

4. ARTİSTİK CİMNASTİK DÜNYA KUPASI PROGRAMI


10 EYLÜL 2021 CUMA

14.30-15.00       Açılış Seremonisi

15.00-19.45       Elemeler

 

11 EYLÜL 2021 CUMARTESİ

15.00-19.30       Elemeler

 

12 EYLÜL 2021 PAZAR

13.30-15.15        3 Alet Erkek Final

                              2 Alet Kadın Final

17.00-18.15         3 Alet Erkek Final

                               2 Alet Kadın Final

 

 

Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

ajanspolitik.com | Kurumsal Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
ajanspolitik.com © Copyright 2013-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA