OLİMPİK DENEME YARIŞLARI VE TURKCELL TÜRKİYE U16 ATLETİZM ŞAMPİYONASI SONA ERDİ | AJANS POLİTİK

             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR


OLİMPİK DENEME YARIŞLARI VE TURKCELL TÜRKİYE U16 ATLETİZM ŞAMPİYONASI SONA ERDİ


Türkiye Atletizm Federasyonu 2021 faaliyet programında yer alan ve Mersin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Olimpik Deneme Yarışları ve Turkcell Türkiye U16 Atletizm Şampiyonası" sona erdi.

 

17-18 Ağustos tarihleri arası 22 kategoride Türkiye geneli 51 İlden 723 sporcunun katılımıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi'nde gerçekleştirildi. Koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin uygulandığı, sporcuların dereceye girebilmek için büyük mücadeleler sergilediği "Olimpik Deneme Yarışları ve Turkcell Türkiye U16 Atletizm Şampiyonası" bugün yapılan yarışmaların ardından tamamlandı.

 

Mersin’de düzenlenen organizasyonun son günü yapılan Olimpik Deneme Yarışlarında Mersinli sporcular damga vurdu. Samet Avcı Uzun atlama, Rabia Çiçek Cirit atmada Türkiye birincisi, Diyar Taş Disk atmada, Busenur Batak 1500 Metrede Türkiye ikincisi, Fatmanur Bayramoğlu Çekiç atmada, Hamide Tunç 300 Metre engellide, Reşat Demirkıran 300 Metre engellide ve Şekip Can Tursun Çekiç atmada  Türkiye üçüncüsü olma başarısı gösterdiler.

 

İki gün birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne olan organizasyonda dereceye giren sporculara ödülleri Mersin Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Genel Sekreteri Halil Akkaş ve TAF Mersin İl Temsilcisi Halil Oğuz tarafından verilirken, alınan tüm sonuçlar şöyle oluştu:

 

 ERKEKLER 100 METRE

 

1.Emir Berk Uzun 

2.Alper Alp 

3.Eyüpcan Abar 

 

ERKEKLER 200 METRE

 

1.Alper Alp 

2.Eyüpcan Abar 

3.Poyraz Efe Ayan

 

ERKEKLER 300 METRE

 

1.Eren Keser 

2.Kağan Abilmez 

3.Ahmet Esen

 

ERKEKLER 800 METRE

 

1.Abdulkadir Efe Çalışıcı 

2.Kıyasettın Kara 

3.Duran Sütveren 

 

ERKEKLER 1500 METRE

 

1.Duran Sütveren 

2 Hasan Uzun

3.Mazlum Tunçer 

 

ERKEKLER 100 METRE ENGELLİ

 

1.Sacit Güler

2.Emirhan Genç 

3.Talha Gülnihal

 

ERKEKLER 300 METRE ENGELLİ

 

1.Ahmet Esen

2.Kağan Abilmez 

3.Reşat Demirkıran

 

ERKEKLER UZUN ATLAMA

 

1.Samet Avcı

2.Muhammet Arif Çenesiz 

3.Zafer Halaç

 

ERKEKLER ÜÇ ADIM ATLAMA

 

1.Muhammet Arif Çenesiz

2.Abdullah Yılmaz

3.Emre Çolak

 

ERKEKLER YÜKSEK ATLAMA

 

1.Yasir Kuduban

2.Murat Uğur

3.Metehan Çakmakçı

 

ERKEKLER SIRIKLA ATLAMA

 

1.Cumali Özbek

2.Vahti Asilkan)

3.Berke Aybarcan

 

ERKEKLER GÜLLE ATMA

 

1.Mehmet Sait Işık

2.Erdem Gündemir 

3. Mihran Atsız 

 

ERKEKLER ÇEKİÇ ATMA

 

1.Mahmut Arda Şen

2.Şekip Can Tursun

3.Emirhan Ilıkçay

 

ERKEKLER CİRİT ATMA

 

1.Mihran Atsız

2.Muhammet Yahya Çakır

3. Ramazan Yolalan (25.91)

 

ERKEKLER DİSK ATMA

 

1.Eray Kalın 

2.Diyar Taş 

3.Ömer Yıldırım

 

KIZLAR 100 METRE

 

1.Zeynep Kara (12.39)

2.Aleyna Günbay

3.Saadet Öztürk

 

KIZLAR 200 METRE

 

1. Zeynep Kara (25.63)

2. Saadet Öztürk (26.65)

3.Ceylin Yavaşal 

 

KADINLAR 300 METRE

 

1.Edanur Tulum 

2.Mukaddes Eser 

3.Songül Akyol 

 

KADINLAR 800 METRE

 

1.Edanur Tulum 

2.Ayça Fidanoğlu 

3.Behiye Yavaşca 

 

KADINLAR 1500 METRE

 

1.Ayça Fidanoğlu 

2.Buse Nur Batak 

3.Ceren Kılıç 

 

KADINLAR 100 METRE ENGELLİ 

 

1.Elif Aydın

2.İrem Yiğit 

3.Asel Eylül Doğan

 

KADINLAR 300 METRE ENGELLİ

 

1.Aleyna Çiftçi

2. Zeynep Nur Tankoç 

3. Hamide Tunç 

 

KADINLAR UZUN ATLAMA

 

1.Elif Aydın

2.Aleyna Karabulut

3.Zeynep Erkal

 

KADINLAR ÜÇ ADIM ATLAMA

 

1. Aleyna Karabulut

2. Zeynep Erkal

3.Beyzanur Topçu

 

KADINLAR YÜKSEK ATLAMA

 

1.Fatma Nur Kılınç

1.Nisanur Sena Uzun

3.Sevinç Yağmur Şükür

 

KADINLAR SIRIKLA ATLAMA

 

1.Sudenaz Ünlübal

1.Ece Sert 

3.Yağmur Uzman

 

KADINLAR GÜLLE ATMA

 

1.Rabia Yıldırım

2. Aylin Karabektaş

3.Ecaterina Elif Ertaş 

 

KADINLAR ÇEKİÇ ATMA

 

1.Betül Bozlak 

2.Damla Akıncı 

3.Fatmanur Bayramoğlu 

 

KADINLAR DİSK ATMA

 

1.Tuğçe Bilgin

2.İlayda Yenilmez 

3.Sevinç Yağmur Şükür

 

KADINLAR CİRİT ATMA

 

1.Rabia Çiçek

2.Kader Sağlam 

3.Melike Gönül 

 

KADINLAR 3000 METRE YÜRÜYÜŞ

 

1.Şerife Berra Güven 

2.Aleyna Erdem 

3.Hatice Durgaç 

 

Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   




  FLAŞ HABER



 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

ajanspolitik.com | Kurumsal Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
ajanspolitik.com © Copyright 2013-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA